Eesti Lennundusmuuseumi ja pakutavate põhiteenuste ligipääsetavuse kirjeldus

Lennundusmuuseum pakub külastajatele tutvumiseks

• avaterritooriumil ja angaarides lennutehnikat (42 ühikut), lennuväljatehnikat,                                                                                         õhukaitsetehnikat
    • hoonetes suurearvulist mudelite kogu (760 ühikut)
    • ametialaseks kasutamiseks töötab raamatukogu
    • pakutakse ka lennundusvaldkonna videoloenguid

Asukoht

Eesti Lennundusmuuseum asub Tartumaal, Kastre vallas, Lange külas (Tartu piirist 10 km kaugusel). GPS koordinaadid on: N58°17’16.5”, E26°45’51.01”.

Lennundusmuuseumi külastusajad aastal 2024

27. aprillist – 24. maini ja 30. septembrist – 27.oktoobrini (kaasa arvatud riiklikud pühad) kell 11.00 – 16.00
25. maist – 29. septembrini kell 10.00 – 18.00.

NB!  23. ja 24. juunil, on muuseum avatud kell 10.00 – 16.00

Grupikülastustest on soovitav ette teatada ja giid tellida aadressil  info@lennundusmuuseum.ee või telefonidel +372 5026712; +372 5135490.

Teadus- või uurimistöödega seotud külastusteks on muuseum avatud aastaringselt, v.a. riiklikud pühad; teatada info@lennundusmuuseum.ee või telefonil +372 5135490.

Transpordi- ja parkimisvõimalused

isiklikud sõiduvahendid, taksod ja üldkasutatav transport (bussiühendus on ebamugav). Võimalus on saabuda ka väikelennuvahendi, väikelennuki või helikopteriga (olemas on lennurada pikkusega 460 m). Muuseumi ees, maanteega külgneval alal, asub autodele üldkasutatav parkimisplats. Liikumispuuetega külastajate parkimisplats (ratastool)  asub muuseumi territooriumil. Sissepääsuks tuleb helistada numbril 58539093.

Sissepääs ja piletid

Piletihinnad on esitatud veebilehel www.lennundusmuuseum.ee, alapealkirja Kontakt all. Sügava puudega isikule ning tema saatjale on muuseumikülastus tasuta. Muuseumi pääslasse, kus asub piletimüügipunkt, viivad parkimisplatsilt üles trepid. Lapsevankriga ja liikumispuudega  (ratastooliga) külastajad saavad vajadusel siseneda territooriumile transpordiväravast. Värava avamiseks tuleb helistada numbril 58539093.

Erivajadustega külastajatele

Lennundusmuuseumi ekspositsiooni iseärasusest sõltuvalt ja muuseumi territooriumi geograafilise liigendatuse tõttu ei pääse liikumispuudega inimesed siseruumides paiknevat mudelikogu külastama, lennukite trappidele, lennukitesse ja vaatetorni. Lahenduseks pakutakse virtuaaltuuri. Muuseumi on lubatud külastada juhtkoeraga. Muuseumis on ka puuetega inimestele sobivad WC-d. Muuseumis on olemas tasuta kasutamiseks ratastool ja rulaator.

Giiditeenused

Muuseum pakub ettetellimisel giidiga ekskursioone, mis on kohandatud külastajate vajadustele. Püütakse arvestada ka nägemispuudega külastajate vajadustega. Giidid on valmis aitama ja selgitama muuseumi ajalugu, lennutehnika ajalugu ja pakkuma muud huvipakkuvat teavet. Muuseumil on arenduses audiogiidi süsteem, mis aitab muuseumi külastajatele pakkuda sisukat kogemust.

Olmeteenendus

• Muuseumis pakutakse jooke, jäätist ja kergeid snäkke
  • Territooriumil paikneb lastenurk ja puhkevõimused pinkide ja laudade näol
  • Külastajatele on ette nähtud välitualetid