Eesti Lennupäevad 2016

Ametimehed

Briifingud

Pilootidele

ELA tudengitele

Lennuprogrammis osalejad

Scandinavian Airshow – Põhjamaalane SE-XZS THOR 2016


THOR on üheistmeline mudel 12, identne VIKING’iga, sama esitusprogrammiga, kuid uue disainiga.

„Ma olen tõeliselt erutatud selle fantastilise lennukiga esinemisel maailma lennushoude publikule alates selle, 2016.a. suve hooajast“ – ütleb Scandinavian Airshow tegevdirektor ja akrobaatlendur Jacob Holländer. Ta selgitab, uuele lennukile nime THOR andmine tundus loomulik, kuna iidses Norra viikingite mütoloogias oli THOR vasaraga piksejumal. Ja kuna meil juba VIKING on oma põhjamaise nimega, siis see sobib hästi meie Skandinaavia teemaga. Meie sisetunne ütles ka et lennukiga sobitamiseks vajame me vahvat ja jõulist kuju. THOR’i fantastilise kujundusliku disaini tegid Mirco Pecorari ja tema Itaalias Modenas asuv firma Aircraft Studio Design. THOR asub koos VIKING’i ja CATWALK’iga nende kodubaasis Rootsis Västerås’is. Põhiliselt lennutatakse teda Euroopa lennushoudel, aga 2016/2017 hooajal ka üle maailma.

THOR’i roolib JACOB HOLLÄNDER, Scandinavian Airshow tegevdirektor ja akrobaatlendur,

Jacob, kes on sündinud 2. augustil 19712. aastal, on oma perekonna teine põlvkond lennushoude areenil. Tema isa Pierre Holländer, kuulus lendur ja teatavasti ka suur Eesti fanaatik, lõi selle firma 1977. aastal ja Jacob alustas oma isaga lennushoudel käimist ja akrobaatika maailma avastamist 6-aastasena. Lisaks Scandinavian Airshow juhtimisele, töötab Jakob ka suure Scandinavian Airline’i lennufirma komandöri ja instruktorina.

Eelmise aasta Eesti Lennupäevadel elasime kaasa fantastilisele taevakiisude etendusele lennukiga VIKING, mida roolis Jacob Holländer. Seekord lendas Jacob Eesti Lennundusmuuseumi THOR’iga, et siin selle esmaesitlust teha,  VIKINGI transportis siia Jacobi kolleeg Sus Jan Heden, taevakiisud aga esitavad meile oma õhushou „Catwalk“ ikka Jacobi kindlakäelisel roolikeeramisel.

Scandinavian Airshow – Catwalk

Jurgis Kayris ja Air Bandits grupp

Õhuväe R44

PPA Agusta 139

Gyrokopter

ELK – langevarjurid ja Pilatus

Tiibvarjurid ja kaukaaslane

MiG-25 esmaesitlus

Köielkõndija Jaan Roose

Lennujaama konverents

Lennufirmade reklaamboksid

Külalised – Valgevene R44 ja “tulnukad”

Üldist – õhuvaated, atraktsioonid, kauplejad, tugiteenused